Header image

Ērģeles lai mūžam skan!

Posted by Ieva Lazdiņa in koncerts

Laipni aicinām studentu un studenšu korporāciju pārstāvjus, kā arī viņu ģimenes un draugus uz Latvijas Universitātes Fonda sadarbībā ar Studenšu Prezidiju Konventu organizēto labdarības koncertu “Zinātnei un Tēvijai” ar vadmotīvu “Ērģeles lai mūžam skan!”, kas notiks 2013.gada 14.novembrī plkst.19.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Labdarības koncerts tiek rīkots par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai, vienlaikus ar mērķi palīdzēt vākt ziedojumus LU Lielās aulas ērģeļu restaurācijai.

LU ērģeles ir svētku un gaviļu, garīgā un kultūras mantojuma simbols. LU Lielās aulas ērģeles ir trešās lielākās Latvijā, uzreiz pēc Rīgas Doma ērģelēm un Liepājas trīsvienības baznīcas ērģelēm. Pirmo reizi ērģeles ieskanējās un priecēja klausītājus 1937.gada 11.aprīlī – tieši pēc 112 dienu ilgas ziedojumu vākšanas kampaņas 1935./36.gadā to iegādei, kurā aktīvi iesaistījās arī daudzas studentu un studenšu korporācijas.

Šogad, daudzus gadu desmitus pēc ērģeļu iegādes, buršu saimei ir unikāla iespēja vēlreiz ierakstīt savu vārdu LU vēsturē, apmeklējot labdarības koncertu un tādējādi atbalstot līdzekļu vākšanu ērģeļu restaurācijai.

Labdarības koncertā piedalās:

Studenšu Prezidiju konventa koris
Klavieru duets s!k! Līga fil! Antra Vīksne un s!k! Līga god!fil! Normunds Vīksne
Prezidiju konventa vīru koris
Flautiste s!k! Daugaviete taut! Ilze Urbāne
LU Bioloģijas fakultātes jauktais koris “De Coro”

Visi par koncerta biļetēm gūtie ienākumi paredzēti LU Lielās aulas ērģeļu restaurācijai. Biļešu cenas koncertam: 1-15 Ls. Biļetes nopērkamas Biļešu servisa kasēs vai internetā: www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/muzika/cits/?concert=132764

Atbalstu ērģeļu restaurācijai var sniegt arī individuāli, veicot mērķziedojumu LU Fondam (skatīt LU Fonda mājas lapā:www.fonds.lv/atbalstit/ka-atbalstit/).

Svinēsim kopā valsts proklamēšanas 95.gadadienu, vienlaikus palīdzot Latvijas Universitātei 95 gadu jubilejā dāvināt restaurētas ērģeles!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.