Header image

Djūks Elingtons. Sakrālais koncerts

Posted by Ieva Lazdiņa in koncerts

Šā gada 29.aprīlī koncertzālē „Ave Sol”, Rīgā, un 30.aprīlī Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā notiks īpašs veltījuma koncerts, kurā kopā ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bigbendu uzstāsies Studenšu Prezidiju konventa koris un Prezidiju konventa vīru koris.

SAKRALAIS KONCERTS_2-0129.aprīlis ir slavenā bigbenda mūzikas aizsācēja Djūka Elingtona dzimšanas diena, kurai par godu tiks atskaņots viņa opuss „Sakrālais koncerts”. Savukārt 30.aprīlī pasaulē ar vērienu tiks svinēta Starptautiskā džeza diena, kas sasauksies arī ar daudziem koncertiem visā Latvijā. „Sakrālais koncerts” būs kā NBS bigbenda un koru devums šai džeza mūzikai nozīmīgajā dienā.

Djūka Elingtona „Sakrālais koncerts” ir viens no trim garīgajiem koncertiem, kurus komponists uzrakstīja savas izcilās dzīves beigu posmā. Par šo koncertu viņš ir teicis: „Vissvarīgākais, ko savā dzīvē esmu paveicis”. „Es jūtos kā kurjera zēns, kurš cenšas atnest ziņojumu cilvēkiem, nevis tiem, kas nekad nav dzirdējuši par Dievu, bet tiem, kuri ir sekojuši baznīcai.”

Koncertu organizācija ir turpinājums NBS bigbenda un pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda sadarbībai, kuras pirmsākumi radušies kopīgā vēlmē atjaunot Kalpaka balles nozīmīgumu un elegances pienesumu sabiedrībā, papildinot balles repertuāru ar atbilstošu deju mūzikas repertuāru. Šie koncerti ir kā apliecinājums daudzveidīgai un radošai studējošas jaunatnes un Bruņoto spēku personāla sadarbībai.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas.

Laipni gaidīt koncertos!

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Both comments and pings are currently closed.